Tarihçe

Beta Konfeksiyon, 1985 yılından beri dış satıma yönelik üretim yapan grubumuzun, hazır giyim üretimi ve dış satım yapan birimidir. İzmir’de 34 yıldır üretimini sürdüren firmamızın, deneyimli ve nitelikli ekibi ile oturmuş bir dış satım kültürü ve kaliteli üretim anlayışı vardır. Beta Konfeksiyon kurulduğu ilk günden beri, 4 ana üretim birimine dayanarak üretimini sürdürmektedir.

Bugün itibari ile, hazır giyim üretim birimi, BEGOS 3.Bölge’de yer alan 7.000 m2’lik yeni fabrika binasında, 200 kişi ile 2 adet, örme kumaştan mamul, konfeksiyon üretimi yapan, üretim bandı ve fason çalışan atölyeleri ile aylık 350.000 adet üretim yapabilecek kapasiteye sahiptir. Hazır giyim üretim birimi, 2018 yılında, 2.250.000 adet üretimle, 16 milyon dolarlık dışsatımı gerçekleştirmiştir. 2019 yılı hedefimiz ise 20 milyon dolar ve 3.000.000 adet üretimdir.

Parça boya yıkama bölümü ise, 60 deneyimli personeli ile 1987 yılından beri, üretim hayatında olup, 2018 yılında gerçekleştirdiği 6 milyon dolarlık üretimi ile konfeksiyon birimimize ve sektöre hizmet vermektedir. Bu bölümün günlük 15 tonluk parça boyama ve yıkama kapasitesi söz konusudur.

Parça baskı bölümü ise, 3 ahtapot baskı makinası (12 renkli), enjeksiyon makinesi, silikon baskı makinesi,yüksek frekans makinesi, taş yapıştırma makinesi ile baskı konusunda olması gereken her türlü baskı yeteneğine sahip olup, günlük min. 10.000 adet baskı üretimi ile 1987 yılından beri, konfeksiyon birimine ve sektöre hizmet vermektedir.

Nakış bölümü, deneyimli ekibi ile yine 1987 yılından beri 8 adet (4 adet pul nakış olmak üzere) son sistem nakış makinesi ile konfeksiyon birimine hizmet vermektedir.

Sahip olduğumuz teknolojik sistemler, konfeksiyon birimimizin çok hızlı ve kaliteli üretim yapmasına, müşterilerimize her konuda hizmet vermemize olanak tanımaktadır.

Konfeksiyon üretimimiz ağırlıklı olarak, örme kumaştan mamul, t-shirt, sweatshirt, pantolon, baskılı ve düz boyalı örme kumaşlardan, tunik, bayan elbise ve benzerlerini içermektedir.

Halen ağırlıklı olarak Almanya, Hollanda, Fransa, İspanya olmak üzere Avrupa ülkelerine ve ABD’ye dış satım yapmaktayız. Yurt dışında, Arnavutluk’ta üretim organizasyonumuz bulunmaktadır.

Genel Müdür
Remzi Peköz