Üretim

Beta Konfeksiyon olarak, 1985 yılından bu yana, ağırlıklı olarak örme kumaş olmak üzere, örme ve dokuma kumaşla konfeksiyon üretimi yapıyoruz. Üretimimizin % 90’ı kadın giyim, % 5’i erkek giyim ve % 5’i çocuk giyimden oluşuyor. Bir kumaşı hayal ettiğiniz hale getirmek için, tasarımdan nakışa, boyamadan baskıya kadar üretimin her aşamasında yer alıyor, büyük bir titizlikle hizmet veriyoruz.

1987 yılından bu yana faaliyet gösteren nakış bölümümüz, 12 renge kadar 18 kafalı son teknoloji nakış makinalarında firmamızın üretim ihtiyacını karşılamanın yanı sıra, bölgemizdeki diğer konfeksiyon üreticilerine de hizmet veriyor. 2019 yılında sistemimize entegre ettiğimiz 4 adet pul nakış makinesi ise, yüksek teknolojileriyle hem iç üretimimize hem de diğer konfeksiyon üreticilerine büyük katkı sağlıyor.

1987 yılında, kendi parça boyama ihtiyacımızı karşılamak için kurduğumuz, 1990’dan itibaren ise fason üretime geçtiğimiz Beta Konfeksiyon boyahanesi, yatay ve dikey yıkama makinalarıyla günümüz tasarım anlayışının ihtiyaç duyduğu her türlü yıkama ve boyama işlemini yüksek kalite standartlarına uygun olarak gerçekleştirebiliyor ve batik, deepdye, cool pigment gibi birçok boyama tekniğini kullanarak günlük 15 tona kadar boyama yapabiliyor.

30 yılı aşkın bir süredir faaliyet gösteren baskı bölümümüz ise, 12 renge kadar ara kurutmalı 3 adet ahtapot baskı ve 2 adet yatay fikse makinalarında, günlük 15 bin adetlik kapasiteyle gerek iç, gerekse dış üretimimizle ilgili taleplere cevap veriyor.

TASARIM VE SUNUM

Tasarım ekibimiz, müşterilerimize son moda trendleri, yeni koleksiyon çalışmaları ile periyodik olarak sunmaktadır. Beta Konfeksiyon her ay 400 yeni tasarımı müşterilerine sunar. Üretimimizin yaklaşık %80’i kendi koleksiyon ürünlerimizden seçilen modellerden oluşmaktadır. Müşterilerimize bir gün gibi oldukça kısa bir sürede numune sunuyoruz.

ÖN HAZIRLIK

Ön hazırlık ve numune dikimi, üretimin küçük bir prototipidir. Koleksiyon, foto, karşıt ve beden seti numuneleri çok hızlı ve eksiksiz olarak üretilmektedir. Model kalıp ve numune dikim bantlarımızda 15 kişilik ekibimizle müşterilerimize hizmet veriyoruz.

KESİM

Üretim için optimum sürede dinlenmiş ve tüm testleri tamamlanmış kumaşlarımız cad-cam sistemimiz ve uzman kadromuzla hatasız bir pastal yerleşimi yapıldıktan sonra kesilmektedir.

DİKİM

Order büyüklüğü ve modelin yapısı fark etmeksizin daima aynı kalite ve standartlarda, yüksek katma değerli ve zor modelleri üretmek Beta Konfeksiyon için bir gelenek haline gelmiştir. Tüm siparişlerimizi maksimum 5 haftalık bir süre içerisinde, en kaliteli şekilde müşterilerimize teslim ediyoruz.

ÜTÜ PAKET

Ürünlerimizi AQL 2.5 standartlarına göre kontrol ederek hem askılı hem de koli yüklemesi gerçekleştiriyoruz.

KONTROL

Müşterilerimizin memnuniyeti ve yüksek kaliteli üretim anlayışımız nedeniyle bütün üretim süreçlerinde ilk sipariş alındığı andan, ürünlerimiz teslim edilene kadar kalite güvence departmanımız kontrollerini sürdürmektedir.

TESLİMAT

Hedefimiz, tüm teslimatlarımızın %100’ünü zamanında gerçekleştirmektir. Müşterilerimize verdiğimiz ürün teslim lead-time ortalamamız 4-5 haftadır. Kısa süreli üretim kabiliyetimiz, müşterilerimizin maliyetlerinin azalmasını ve pazardaki hızlı değişimleri takip edebilmesini sağlamaktadır.